Innovation and Technology Project Management

Collegium Civitas w Warszawie
  • 00-901 , Warszawa , pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, XII piętro
  • 22 656 71 89
  • rekrutacja@civitas.edu.pl
  • strona internetowa programu
Innovation and Technology Project Management

Szczegółowy opis programu

Pierwsze w Polsce studia łączące zarządzanie projektami, technologię i UX!

 

Nasz świat w ostatnich latach bardzo przyspieszył i zmienił swoje oblicze na świat cyfrowy. Taka przemiana nazywana jest często digitalizacją, ale również rewolucją AI lub Industry 4.0.

Sama realizacja projektów, z wykorzystaniem metodyk zarządzania projektami już nie wystarcza do tego aby zdobyć przewagę konkurencyjną. Największe firmy świata zmieniają swój styl pracy na szybszy i bardziej zwinny. W tym nowym świecie jedyną stałą wartością jest zmiana.

Zmiana w kierunku mobilności – ponad 60% wszystkich ludzi na świecie posiada dzisiaj telefon komórkowy, a prawie połowa z tej grupy to użytkownicy smartfonów. Projektowanie rozwiązań na smartfony oraz inne urządzenia mobilne (np. Wearables) jest trendem rynkowym, który rośnie z roku na rok. Tak zwana ‘digitalizacja’ jest wpisana do dużej części strategii rozwoju polskich firm.

Technologia na pierwszym miejscu – od dnia gdy system AlphaGo wygrał z najlepszym na świecie graczem w Go, przy użyciu metod deep learning – sztuczna inteligencja stała się jednym z najpopularniejszych tematów artykułów i wystąpień. Innowacyjni giganci (Google, Facebook, Amazon, Apple) zainwestowali już w swoje centra AI i realizują projekty na skalę wcześniej nie spotykaną w biznesie. To tylko kwestia czasu, kiedy każda ze znanych nam firm i korporacji będzie inwestowała w szeroko pojęty AI (data science, machine learning i deep learning, AR/VR, voice & face recognition). Do wizji świata, w którym technologia towarzyszy nam na każdym kroku wcale nie jest nam tak daleko – self-driving cars już jeżdżą po ulicach, a iPhone X odblokowujemy za pomocą identyfikacji twarzy.

Klient w centrum uwagi – ostatnie lata pokazały rosnący trend w zastosowaniu podejścia User Centered Design. Realizacja nowoczesnych projektów opiera się na rozwiązaniu problemu użytkownika i na maksymalnym skupieniu się na jego potrzebach.

Startupy – Polska stała się jednym z większych centrów startupowych w Europie. Polacy mają dużo pomysłów i nie boją się ich realizować. Jednak technologicznym startupem trzeba umieć zarządzać – nie bez powodu statystyki pokazują, że sukces odnosi tylko 10% nowo zakładanych firm. Ponadto zrozumienie filozofii tworzenia startupów jest niezbędne również w świecie korporacji, ze względu na coraz szerszą współpracę między tymi światami (zakupy startupów przez korporacje, akceleratory tworzone przy największych firmach).

Globalna wioska – globalne korporacje, które posiadają w Polsce swoje centra usług wspólnych, realizują z Polski projekty, które swoim zasięgiem obejmują cały świat. Wymusza to pracę w różnych strefach czasowych, ze zdalnym, multikulturowym zespołem projektowym. Skuteczna komunikacja nabiera ogromnego znaczenia, również od strony rozwiązań technologicznych, które mają w tej komunikacji pomóc.

Zmiana roli Kierownika Projektu – nadchodzi czas kierownika projektu, który jest wielostronnym specjalistą: jest jednocześnie change managerem, jak i specjalistą od UX, technologii. Pożądany kierownik projektu będzie umiał zrozumieć punkt widzenia klienta i wziąć udział w projektowaniu rozwiązań biznesowych opartych na najnowszych technologiach. Presja czasu na realizację projektów w jak najkrótszych terminach wymusiła powstanie takich podejść jak Lean Startup, który w połączeniu z Agile jest sposobem na realizację projektów w najbliższej przyszłości.

Studia umożliwiają:

- Zrozumienie świata nowych technologii oraz ich zastosowania w projektach

- Praktyczne zastosowanie podejścia Agile w połączeniu z Design Thinking i Lean Startup

- Wykorzystanie w praktyce narzędzi budowania innowacyjnych produktów technologicznych

- Kreatywne wykorzystanie posiadanej wiedzy i doświadczenia do budowy własnego startupu lub produktu mobilnego.

Studia pozwolą na zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu:

- Sposobów na realizację nowoczesnych projektów – szybko, zwinnie i ze skupieniem na potrzebach klienta

- Realizacji projektów technologicznych

- Nowych trendów w technologii i świecie biznesu

- Tworzenia produktu innowacyjnego (w tym mobilnego)

- Tworzenia i realizacji strategii digitalizacji i zmiany cyfrowej

- Budowy startupów

- Wykorzystania podejścia Lean Startup

- Zastosowania narzędzi User Experience i User Centered Design

- Podstaw Product Managementu

- Pracy w środowisku rozproszonym, przy zdalnych, multikulturowych zespołach projektowych

- Obsługi nowych narzędzi pracy (innych niż MS Project)

- Podstaw AI, Machine Learning, VR/AR i innych zagadnień technologicznych, które będą kształtowały naszą przyszłość przez najbliższe 5-10 lat.

Kadrę wykładowcó poznasz TUTAJ

Kontakt

Kontakt w sprawie programu studiów:
Maria Parysz
maria.parysz@gmail.com
tel: 607 888 700

Kontakt w sprawach rekrutacyjnych:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa