Muzyka w mediach

Collegium Civitas w Warszawie
  • 00-901 , Warszawa , pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, XII piętro
  • 22 656 71 89
  • rekrutacja@civitas.edu.pl
  • strona internetowa programu
Muzyka w mediach

Szczegółowy opis programu

Studia podyplomowe Muzyka w mediach są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych współczesną kulturą muzyczną, zarówno profesjonalistów (dziennikarzy, krytyków, popularyzatorów, kuratorów), którzy pragną pogłębić wiedzę o muzyce i jej relacjach z mediami oraz udoskonalić warsztat dziennikarza i krytyka muzycznego, jak i melomanów czy fascynatów muzyki pragnących odbierać ją w sposób bardziej świadomy. Zajęcia są również dedykowane osobom, które chciałyby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe (np. nauczycielom i wykładowcom akademickim), ludziom mediów, managerom kultury, pracownikom mediów, organizacji pozarządowych działających w sektorze kultury, przedstawicielom administracji państwowej i samorządowej zajmujących się kulturą, producentom.

Studia zapewniają zdobycie wiedzy i umiejętności, umożliwiających ubieganie się o pracę w mediach i instytucjach muzycznych oraz organizacjach pozarządowych – w charakterze dziennikarza i krytyka muzycznego oraz popularyzatora muzyki.

Zdobędziesz wiedzę merytoryczną z trzech zakresów:

- kultury muzycznej, widzianej z perspektywy różnych gatunków, stylów i epok historycznych – w kontekście przemian kulturowych, społecznych, politycznych i estetycznych, z akcentem na muzykę artystyczną XX i XXI wieku, muzykę filmową oraz muzykę popularną;

- warsztatu dziennikarza i krytyka muzycznego oraz popularyzatora muzyki, potrafiącego w pełni profesjonalnie odbierać dzieła i wykonania muzyczne, interpretować je i oceniać, a swoje refleksje przekazywać w różnych formach dziennikarskich i poprzez rozmaite media;

- medialnych i technologicznych uwarunkowań muzyki i rynku muzycznego, wpływających na różne style wypowiedzi artystycznej, także w wymiarze praktycznym (promocja muzyki, praktyka mediów muzycznych, finansowanie w branży muzycznej itp.).

Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu:

- pisania o muzyce (krytyka muzyczna);

- analizy kultury muzycznej, zarówno tzw. poważnej (klasycznej), jak i popularnej czy filmowej;

- analizy zjawisk, związanych z kulturą muzyczną w aspekcie estetycznym, technologicznym (programowanie muzyki), społecznym czy politycznym.

Dzięki nam:

- poznasz funkcjonowanie mediów muzycznych i rynku w praktyce

- pogłębisz wiedzę o muzyce dzięki najlepszym wykładowcom i znawcom tematu

- popracujesz nad swoim warsztatem dziennikarskim

- zbudujesz sieć kontaktów w branży muzycznej

- rozwiniesz muzyczny profesjonalizm lub zadebiutujesz w piśmie meakultura.pl

Doskonałą kadrę wykładowców poznasz TUTAJ

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa