Coaching w życiu i biznesie - rekrutacja ruszyła!
Opanowanie trzech metod coachingowych, wybitni trenerzy, stała opieka mentoringowa i 80% zajęć prowadzonych metodą warsztatową.
To tylko wybrane korzyści dla uczestników nowych studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania UŁ. Kierunek „Coaching w życiu i biznesie” dostarczy słuchaczom umiejętności niezbędnych do przeprowadzenia sesji coachingowej i przygotuje ich do pracy z klientem. Ruszyła rekrutacja do pierwszej edycji studiów.
Studia „Coaching w życiu i biznesie” oferują unikalną koncepcję programu nauczania. Kierunek łączy wiedzę z zakresu coachingu menedżerskiego i life coachingu, a słuchacze poznają różne style pracy z klientami.
Program studiów obejmuje zagadnienia takie jak praca z wyznaczaniem celów, budowanie relacji i komunikacja z klientem, pokonywanie trudnych sytuacji czy poznanie narzędzi coachingu służących m.in. określeniu celu, diagnozowaniu sytuacji klienta, poszukiwaniu rozwiązań czy wzmacnianiu woli. Słuchacze zapoznają się z różnymi typami coachingu, między innymi: menedżerskim, operacyjnym, przywódczym, sprzedaży czy relacji partnerskich. Dowiedzą się jak tworzone są przekonania, jak wpływają one na konstruowanie postaw, a także poznają narzędzia i procesy zmiany przekonań. Kluczowym elementem jest utrzymywanie stałej opieki mentoringowej nad uczestnikami kursu.Studenci będą zachęcani do trenowania poznawanych metod także poza zajęciami, a wnioski z tych doświadczeń będą omawiane podczas spotkań.
Program studiów jest podzielony na trzy główne bloki tematyczne – coaching metodą Norman Benett, coaching prowokatywny i coaching zespołowy. Poznanie różnych metod pracy pozwoli na zdobycie szerokiej wiedzy i zapewni większą elastyczność w dobieraniu narzędzi do potrzeb i oczekiwań klientów. Tak przygotowany program daje szersze możliwości pracy i odnalezienia się prowadzącego w trudnych sytuacjach niż klasyczne programy nastawione na poznanie jednego stylu coachingu.
Coaching wg metody Norman Benett - program kształcenia został zbudowany w oparciu o realia polskich organizacji. Twórcą jest najbardziej znany polski coach Maciej Bennewicz - autor 16 podręczników i książek na temat coachingu i rozwoju osobistego. Norman Benett stosuje nowatorskie techniki warsztatowe, które pozwalają szybko i skutecznie nauczyć umiejętności coachingowych i trenerskich.
Coaching prowokatywny - szczególna metoda pracy pozwalająca na prowadzenie sesji z klientami opornymi na tradycyjne metody coachingowe. Charakterystyczną cechą podejścia prowokatywnego jest przełamywanie stereotypowej relacji coachingowej przez obalanie wzorców postępowania oraz rutyny. Zachowanie i treść przekazywana przez coacha prowokatywnego są trudne do przewidzenia dla klienta, przez co wywołują naturalne reakcje.
Coaching zespołowy - pozwala na znajdowanie rozwiązań także dla bardzo złożonych problemów organizacyjnych przy niekorzystnych relacjach jakie występują między członkami grupy. Jest uniwersalną metodą poprawiającą efektywność pracy zespołu.
Studia „Coaching w życiu i biznesie” są skierowane zarówno do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z coachingiem, jak i do tych, którzy chcą doskonalić posiadane umiejętności i wiedzę. Adresatami kierunku są menedżerowie, psychologowie, rehabilitanci, trenerzy biznesu, fitnessu i sportu, nauczyciele pragnący zwiększyć efektywność swoich metod dydaktycznych oraz wszyscy, których pasjonuje rozwój osobisty. Absolwenci nowego kierunku będą przygotowani do prowadzenia sesji coachingowych zarówno dla kadr menedżerskich przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych.
Kadrę nauczającą będą stanowić profesjonalni trenerzy coachingu posiadający certyfikaty renomowanych firm szkolących coachów oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Łódzkiego, którzy mają na celu przedstawić podstawy teoretyczne i przygotować merytorycznie uczestników do zrozumienia czynników warunkujących powodzenie coachingu w firmach.
Studia trwają dwa semestry. Więcej informacji na stronie: http://www.coaching.wz.uni.lodz.pl/
Kadrę nauczającą będą stanowić profesjonalni trenerzy coachingu, w szczególności:
Maciej Bennewicz - menedżer, trener, coach supervisor, socjolog. Twórca programu coachingowego akredytowanego European Quality Award przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Norman Benett Academy. Wykłada w Akademii Leona Koźmińskiego, w Szkole Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Prowadził zajęcia i warsztaty w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, na Wydziale Psychologii UW. Prowadził szkolenia, coachingi i wykłady m.in. dla Ernst&Young, PricewaterhouseCoopers, ING, Noble Bank, Roche, Novartis, Schering Plough, Siemens, Mars, International Paper Kwidzyn, Leroy Merlin, Scania, Provident, PZU, Link4, Orange, Plus, Orlen, Lotos, EuroZet, Gruner + Jahr, Hachette Filipacchi, Hubert Burda. W latach 2009-2011 był Prezesem EMCC Poland (European Mentoring and Coaching Council). Autor 16 poradników coachingowych, podręcznika „Coaching i mentoring w praktyce” stosowanego w wielu uczelniach wyższych w Polsce; licznych artykułów z obszaru coachingu.
Joanna Czarnecka - pedagog, terapeuta, coach, trener, mediator, arteterapeuta. Jako coach, trener i terapeuta posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, szkoleń oraz wdrożeń związanych z budowaniem stanu samoświadomości oraz tożsamości osób i zespołów. Jest autorką wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej w złożonych strukturach organizacyjnych. Twórca, koordynator i szkoleniowiec Projektu "Synergia Zasobów" - cyklu szkoleń wzmacniających i rozwijających kompetencje i zasoby osób pracujących z ludźmi od strony edukacyjno-wychowawczo-terapeutycznej. Autorka tekstów metaforycznych i terapeutycznych. Jako Przewodnicząca Wrocławskiego Klubu Coacha propaguje dojrzałe i etyczne standardy w nurcie Coachingu. Jej drugą specjalizacją jest praca z przekonaniami, postawami, motywacją oraz kreatywnym myśleniem jednostki i zespołów. Opracowuje i realizuje autorskie projekty rozwoju kompetencji i umiejętności kadry zarządczej, handlowej, medycznej, terapeutycznej, psychologicznej i pedagogicznej różnych szczebli. Projektuje gry i symulacje szkoleniowe. Współtwórca Provocare - Instytutu Komunikacji Prowokatywnej.
Agnieszka Grys - absolwentka programu rozwojowego akredytowanego przez ICF - CoachWiseTM Essentials oraz rozszerzonego procesu rozwojowego dla profesjonalnych coachów - CoachWise EquippedTM, CoachWise ProficiencyTM oraz Akademii Coachingu Relacyjnego w Grupie Doradczo-Szkoleniowej TRANSMISJA. Od roku 2006 kieruje firmą szkoleniową „Jak - Marketing Dialog". W ramach tej działalności prowadzi szkolenia i procesy coachingowe dla menedżerów wyższego i średniego szczebla, dla zespołów handlowych i trenerów wewnętrznych organizacji. Zrealizowała ponad 2000 dni szkoleniowych dla firm z branży finansowej, FMCG, B2B. Oprócz szkoleń i coachingu prowadzi także doradztwo biznesowe, ocenę pracowniczą, oceny kompetencji i potencjału rozwojowego metodą Development Center, rekrutuje metodą Assessment Center. Współtworzy i przeprowadza programy szkoleniowe z zakresu zarządzania kompetencjami, sprzedaży, rozwoju zawodowego, motywacji i coachingu.
Norbert Grzybek - coach, trener, konsultant. Ponad 13 lat doświadczeń pracy z ludźmi i dla ludzi, około 4000 godzin szkoleń. Najchętniej pracuje tam, „gdzie ludziom trudno jest się dogadać, a chcą to robić lepiej/łatwiej/skuteczniej/…I to niezależnie, czy rzecz dotyczy relacji w zespole, rodzinie, grupie rówieśniczej, sytuacji szef-podwładny”. Efektywnie tworzy w ludziach poczucie możliwości, motywacji i ciekawości tak na świat jak i naukę/rozwój. Specjalista od wymyślania i opracowywania efektywnych programów rozwoju osobistego i pracy na silnych stronach zarówno w rozwoju, edukacji, wychowaniu, zarządzaniu, jak i codziennym życiu. Propagator metod uruchamiających potencjał ludzki i możliwości porozumienia pomimo różnic czy konfliktów. Współtwórca Mogę móc i Provocare - Instytutu Komunikacji Prowokatywnej.
Paweł Kaczmarczyk - absolwent Wydziału Pedagogicznego i Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów poświęconych problematyce bezrobocia, zarządzania personelem i psychologii pracy. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących efektywnej komunikacji, coachingu, sztuki prezentacji, umiejętności trenerskich, zarządzania projektem, sprzedaży i profesjonalnej obsługi klienta. Ponadto jako senior trener, konsultant i doradca zawodowy, projektuje i prowadzi szkolenia z zakresu negocjacji handlowych, autoprezentacji, twórczego rozwiązywania problemów, zarządzania czasem, zarządzania zespołem oraz szkolenia integracyjne. Posiada także doświadczenie menadżerskie. Kierował zespołem trenerów na stanowisku Dyrektora Programowego oraz tworzył i wprowadzał na rynek nowy produkt na stanowisku Product Managera. Jako konsultant od kilku lat aktywnie sprzedaje usługi szkoleniowe, stąd posiada praktyczne doświadczenie w tym zakresie.
Robert Łężak - Master & Team Coach EMCC, Project Manager Coaching Travel & Marketing Manager. Od 2007 aktywnie pracuje jako coach rozwijając potencjał kadry kierowniczej i liderów w licznych organizacjach. Prowadzi zajęcia z coachingu w Norman Benett Academy oraz na Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi superwizje grupowe i indywidualne oraz sesje Coachingu Managerskiego, Coachingu dla Przedsiębiorców i Life Coachingu. Przez 15 lat był związany z branżą reklamową, w swoich doświadczeniach zarządzał trzema Agencjami Reklamowymi jako Dyrektor Zarządzający. Kierował zespołami Key Account Managerów, Informatyków i Grafików. Kierownik Produkcji filmowych, projektów multimedialnych, organizator dalekich wypraw oraz imprez integracyjnych. Praktyk w przygotowaniu i realizacji projektów multimedialnych, projektowania stron www, sprzedaży materiałów promocyjnych i marketingowych. Obecnie Project Manager odpowiedzialny za rozwój produktu rozwoju osobistego w czasie podróży - Coaching Travel w firmie Norman Benett. Również koordynator i manager projektu Klub Coacha Norman Benett Academy. W 2013 roku rozpoczął Studia Buddyjskie w Związku Buddyjskim Bencien Karma Kamtsang.
Piotr Mikosik – Założyciel studiów podyplomowych “coaching w życiu i biznesie” przy Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, studiów podyplomowych organizowanych we współpracy z Lubelskim Klubem Biznesu w Lublinie oraz studiów niniejszych we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. Certyfikowany coach ICC, wykładowca akademicki zajmujący się zagadnieniem rozwoju personalnego. Trener zarządzania specjalizujący się w metodach rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji oraz rozwijania umiejętności przywódczych. Doświadczenie biznesowe zdobywał między innymi jako konsultant w międzynarodowej firmie doradczej IMPAC SYSTEMS oraz jako członek zarządu firmy w branży IT – Intercon. Doradca Konsula Austrii w Łodzi.