Śląsk niejedno ma imię i znaczenie, jednak w tym wypadku chodzi nam o studia podyplomowe z terenu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (Katowicom poświęcamy osobną podstronę).
Gliwice, Zabrze, Chorzów, Tarnowskie Góry, Siemianowice, Świętochłowice, Mysłowice - to wszystko miasta różnorodne, pełne interesujących miejsc. Na naszej stronie opisujemy także Sosnowiec, Czeladź, Będzin i Dąbrową Górniczą (choć przecież to Zagłębie; żeby nie popełnić sporego faux pas, lepiej pamiętać o tym wyraźnym podziale tożsamościowym).
Dawniej miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego kojarzone były głównie z górnictwem. Dziś coraz częściej zmieniają się i adaptują do nowych warunków gospodarczych. Jak grzyby po deszczu wyrastają tu nowoczesne firmy, rozwija się miejscowy transport i pojawia się coraz więcej uczelni wyższych.
Studia podyplomowe na Śląsku
Lokalne uczelnie coraz częściej stawiają na powiększanie oferty studiów podyplomowych. Chętni na rozwój swoich kwalifikacji mogą znaleźć tu naprawdę wiele różnorodnych kierunków.
I tak: w Sosnowcu można - przykładowo - studiować organizację i zarządzanie oświatą, prawo nowych technologii i ochronę własności intelektualnej albo bibliotekoznawstwo z informacją naukową.
W Chorzowie na chętnych czekają takie studia podyplomowe jak optymalizacja procesów i doskonalenie jakości Six Sigma, Professional Business English czy coaching.
Studia podyplomowe w Dąbrowie Górniczej to między innymi opieka nad osobami starszymi w realiach europejskiego rynku pracy, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych czy akademia menedżera sprzedaży.
Mieszkańcy Gliwic mogą podjąć kursy takie jak oligofrenopedagogika lub bezpieczeństwo informacji z archiwistyką.
A to tylko niektóre propozycje z całej bardzo obszernej listy. Jeśli więc interesują Cię studia podyplomowe na Śląsku, skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź odpowiedni dla Ciebie kierunek. Pamiętaj, że studia podyplomowe to szansa na nową, lepszą pracę oraz na poszerzenie swoich zainteresowań i horyzontów. Trzymamy kciuki!