​Coaching Zdrowia i Żywienia – studia podyplomowe w Collegium Civitas

​Coaching Zdrowia i Żywienia – studia podyplomowe w Collegium Civitas

Wzrastająca świadomość społeczeństwa, a jednocześnie wzrost chorób cywilizacyjnych sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się zdrowym stylem życia oraz tym, jak holistycznie dbać o swój organizm.

W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia podyplomowe Coaching Zdrowia i Żywienia, pierwszy kierunek w Polsce dający możliwość zdobycia narzędzi i rozwinięcia technik pracy coacha zdrowia. Oferta Collegium Civitas, przygotowana we współpracy z Instytutem HAPPYMORE, idealnie odpowiada na potrzeby osób aktywnie poszukujących możliwości poprawy swojego dobrostanu i znajduje zastosowanie zarówno w pracy z osobami zdrowymi, jak i borykającymi się z chorobami przewlekłymi. Słuchacze zdobywają umiejętności profesjonalnego korzystania z narzędzi dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia.

Nowa odsłona coachingu

W ostatnich 10 latach coaching znalazł się w głównym nurcie życia osobistego i pracy zawodowej w skali światowej. Obecnie ewoluuje i rozprzestrzenia się w postaci setek wariantów wykorzystywanych przez coachów i adresowanych do ich klientów. Jedną z nowych, dynamicznie rozwijających się gałęzi coachingu jest coaching zdrowia, obejmujący pracę nad tymi aspektami psychiki, które powodują różnego rodzaju dolegliwości fizyczne. Coaching zdrowia pomaga odnaleźć źródło problemu, pokonać blokady wewnętrzne i zewnętrzne oraz zachować równowagę między ciałem a psychiką.

Studia Coaching Zdrowia i Żywienia w Collegium Civitas są skierowane do osób, które chciałyby pracować jako coach zdrowia, trener zdrowia, coach dietetyczny; psychologów, psychoterapeutów i terapeutów; specjalistów pracujących w sektorach doradztwa, rozwoju personalnego, służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, dietetycy); a także pracowników instytucji i organizacji zajmujących się profilaktyką i promocją zdrowia.

Praktyczne umiejętności i wybitni eksperci

Studia Coaching Zdrowia i Żywienia mają wymiar praktyczny, a zajęcia są prowadzone w formie ćwiczeń i warsztatów. Studenci zdobywają wiedzę i szereg kluczowych kompetencji niezbędnych do sprawnego funkcjonowania jako coach, w tym m. in.: procesu coachingowego, psychologicznego procesu zmiany, coachingu psychosomatycznego, coachingu stylu życia, coachingu dietetycznego, coachingu relacji, coachingu filozoficznego i sensu życia. Wykładowcy to wyspecjalizowani trenerzy współpracujący z Instytutem HAPPYMORE oraz akredytowani coachowie, prowadzący zajęcia zgodnie ze standardami i etyką ICF (International Coach Federation). Kierownikiem kierunku jest Agata Podczaska założycielka Instytutu HAPPYMORE, zajmującego się medycyną stylu życia, holistycznym podejściem do zdrowia i dobrostanu oraz psychosomatyką. Autorka programu redukcji stresu PRO BALANCE.

Szerokie spektrum możliwości zawodowych

Tytuł Coacha Zdrowia daje szerokie spektrum możliwości pracy w charakterze trenera zdrowia, coacha zdrowia, coacha dietetycznego, czy trenera zdrowego stylu życia. Wzbogaca pracę psychologa, psychoterapeuty i lekarza o holistyczne, interdyscyplinarne podejście do zdrowia i choroby. Absolwenci będą potrafili wspierać swojego klienta/pacjenta w zdobywaniu pewności siebie, wzmocnieniu zaangażowania i motywacji do zmiany oraz realizowaniu procesu dochodzenia do własnych, skutecznych rozwiązań problemów w obszarze zdrowia i żywienia.

Rekrutacja trwa tylko 30 września !

Sprawdź ofertę studiów podyplomowych: www.civitas.edu.pl

Powrót do listy…