Logopedia - studia podyplomowe onlline

Logopedia - studia podyplomowe onlline

Seplenienie, jąkanie się, rotacyzm czy rynolalia to dziś najczęstsze z wad wymowy, z którymi borykają się dzieci, a nawet dorośli. W pracy logopedy zdarzają się różne przypadki osób z wadą wymowy i artykulacji.

Wady wymowy coraz częściej stwierdzane są u dzieci w wieku szkolnym. Uniemożliwiają im prawidłowy rozwój i mają realny wpływ na poziom szczęścia. Dlatego w placówkach edukacyjnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz ośrodkach wychowawczych jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logopedii. Z odpowiednimi kwalifikacjami można zapewnić sobie stabilną i dobrze płatną pracę, która bywa wymagająca, ale i jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Marzysz o takim zawodzie? O ile lubisz pracować z dziećmi lub dorosłymi, posiadasz wyższe wykształcenie i przygotowanie pedagogiczne, to wolny wakat zarówno w mniejszych jak i większych miastach znajdzie się od ręki. Wystarczy, że uzupełnisz swoje wykształcenie o dodatkowy kierunek logopedia studia podyplomowe online.


Jak zostać wykwalifikowanym logopedą?

Seplenienie, jąkanie się, rotacyzm czy rynolalia to dziś najczęstsze z wad wymowy, z którymi borykają się dzieci, a nawet dorośli. Powodów zaburzeń może być wiele, jak np. złe ułożenie języka, niedorozwój wewnętrznych mięśni twarzy, dwujęzyczność, problemy na tle psychicznym wynikające z następstw wypadków i nieszczęśliwych wydarzeń. Nie powinno więc dziwić, że w pracy logopedy zdarzają się różne przypadki osób z wadą wymowy i artykulacji. Dlatego teoretyczne i praktyczne przygotowanie do zawodu będzie jak najbardziej potrzebne, aby wiedzieć jak pomagać i jak leczyć.

Naukę z tej dziedziny warto rozpocząć na studiach podyplomowych logopedia online, które dostępne są w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Oferowany program edukacji obejmuje zagadnienia z obszaru diagnozowania zaburzeń i ich charakterystyki, podstaw psychiatrii, psychopatologii oraz neurologii, czy też metod logopedycznych stosowanych w nieprawidłowościach mowy i pisma.

Studia w WSKZ konsolidują wiedzę akademicką z jej praktycznym wykorzystaniem w pracy logopedy lub logopedy nauczyciela, dzięki czemu słuchacze będą mogli zapamiętać o wiele więcej niż na klasycznych studiach. Kształcenie nie przebiega tu w myśl zasady „zakuj i zalicz”, a „naucz się i bądź gotowy na każdy scenariusz”. Takie podejście do realizacji zajęć pozwoli Ci opanować wszystko, co musisz wiedzieć o diagnozowaniu każdego rodzaju zaburzenia - bez względu na wiek - i stosowaniu najlepszych ćwiczeń w celu przywrócenia pełnej sprawności w mowie i piśmie.


Studia dopasowane do Twoich potrzeb

Jeśli studia online są jeszcze dla Ciebie dosyć zagadkowym tematem, to za chwilę nie będziesz uczyć się w żaden inny sposób. Dlaczego? Bo powstały z myślą o Twoich potrzebach. W WSKZ nie doświadczysz uczenia się w biegu i pilnowania terminów zajęć. Choć podstawa programowa jest identyczna jak na studiach stacjonarnych, nadto zgodna z wymaganiami MNiSW, to jednak indywidualnie ustalasz harmonogram lekcji. Dodatkowo nie musisz dojeżdżać na uczelnię. Szkolne ławki możesz zamienić na ulubiony fotel w Twoim domu. Do nauki potrzebujesz tylko komputera i dostępu do internetu. Koniec końców, otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydawane na aktualnym wzorze MNiSW i tym samym dokumenty wymagane do pracy w roli logopedy lub logopedy nauczyciela.

Powrót do listy…