Podyplomowe, dwusemestralne studia Creative Coding na SWPS

Podyplomowe, dwusemestralne studia Creative Coding na SWPS

Kadrę studiów tworzą prawdziwi pasjonaci, niektórzy z ponad 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu kodowania w sposób niestandardowy. Wśród nich są m.in. artyści, projektanci, interdyscyplinarni twórcy, którzy creative coding wykorzystują w codziennej pracy projektowej. Czytaj więcej poniżej.

Podyplomowe, dwusemestralne studia Creative Coding organizowane przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny są adresowane do absolwentów kierunków artystycznych i projektowych, a także artystów i pracowników agencji interaktywnych, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o umiejętność kreatywnego kodowania i stosowania technologii w projektowaniu.

W potocznym odbiorze kodowanie jest zarezerwowane wyłącznie dla hermetycznej grupy zawodowych programistów. Osoby spoza tego wąskiego grona zwykle powtarzają: „Programowanie? To nie dla mnie!”. Twórcy Creative Coding, pierwszych w Polsce studiów z kreatywnego kodowania, przekonują, że tak być nie musi, że programowanie jest procesem interdyscyplinarnym, fascynującym i twórczym zarazem.

Kod, podstawowe narzędzie pracy dla programistów, może być z powodzeniem wykorzystywany przez współczesnych projektantów, artystów, designerów.

– Obserwuję, jak programowanie zaczyna być umiejętnością, poszukiwaną przez projektantów, a ci którzy ją posiadają, mają ogromną przewagę na rynku pracy – podkreśla Wiesław Bartkowski, kierownik studiów oraz współautor programu Creative Coding.

Co więcej, pracownicy sektora kreatywnego, zamykając się na programowanie, odcinają sobie dostęp do całego spektrum możliwości. Dzięki znajomości programowania projektanci mogą kreować produkty i usługi lepiej dopasowane do potrzeb współczesnego człowieka. Z kolei artystom kreatywne kodowanie otwiera nowe pole do eksperymentów, tworzenia interaktywnej sztuki wymykającej się schematom oraz instalacji silnie oddziałujących na wszystkie zmysły.

Absolwenci Creative Coding będą potrafili stworzyć interaktywną technologię i wykorzystać ją do np. konstruowania interaktywnych przekazów reklamowych, obiektów, instalacji czy eksperymentalnych produktów.

Kadrę studiów tworzą prawdziwi pasjonaci, niektórzy z ponad 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu kodowania w sposób niestandardowy. Wśród nich są m.in. artyści, projektanci, interdyscyplinarni twórcy, którzy creative coding wykorzystują w codziennej pracy projektowej.

Integralną częścią studiów jest realizacja autorskich projektów, co jak podkreślają twórcy kierunku, jest najlepszą metodą nauki i jednocześnie okazją do budowania unikalnego portfolio.

Więcej na temat studiów:

http://www.podyplomowe.pl/swps-warszawa/studia-podyplomowe/school-of-form/creative-coding

Powrót do listy…