Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym
Celem studiów podyplomowych „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym” prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński jest umożliwienie słuchaczom nabycia wiedzy i umiejętności dotyczących sporządzania umów, ich interpretacji oraz oceny zawartych w nich postanowień. W trakcie studiów zostanie przekazana wiedza i umiejętności potrzebne do zrozumienia złożonych zagadnień prawa umów.
Zajęcia poprowadzą uznani teoretycy i praktycy m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W ramach prowadzonego studiów uruchomione zostają dwa kursy: jeden dla prawników, drugi dla osób z wykształceniem innym niż prawnicze.
Zajęcia odbywać się będą podczas dwunastu sobotnich zjazdów zakończonych egzaminem dyplomowym. Łączny czas trwania zajęć wyniesie 120 godzin.
Każdy zjazd podzielony będzie na pięć jednostek dydaktycznych, spośród których każda będzie trwać 90 minut.
Wszystkie informacje na temat studiów zamieściliśmy dla wygody zainteresowanych na stronie internetowej: www.prawoumow.wpia.uj.edu.pl.
Jaką wiedzę zdobędziesz?
Pierwszy blok wykładów dotyczy prawa cywilnego współcześnie obowiązującego. Cel wykładu to wyjaśnienie zagadnień przewidzianych Kodeksem cywilnym.
Drugi blok wykładów służy ukazaniu ewolucji instytucji prawa umów. Cel drugiego bloku wykładów to lepsze zrozumienie przepisów obecnie obowiązujących.
Ćwiczenia posłużą praktycznemu wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Mają być one poświęcone dyskusji, rozwiązywaniu konkretnych stanów faktycznych oraz analizie linii orzeczniczych.
Celem prowadzonych studiów jest umożliwienie słuchaczom nabycia wiedzy i umiejętności dotyczących sporządzania umów, ich interpretacji oraz oceny zawartych w nich postanowień. W prowadzonych studiach chodzi jednak nie tylko o przekazanie wiedzy, ale również o przekazanie doświadczenia: jak i kiedy posługiwać się przewidzianymi przez prawo mechanizmami.
***
Zobacz także Prezentację UJ na portalu OpinieoUczelniach.pl