Trychologia kliniczna Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego to pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które łączą rzetelną wiedzę kliniczną z praktycznym podejściem biznesowym i są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku trychologicznego na edukację opartą na najnowszych zdobyczach nauk medycznych.
To unikalna okazja do zdobycia specjalistycznej wiedzy, która otworzy drzwi do kariery zawodowej i uzyskanie kwalifikacji w zakresie trychologii medycznej. Program studiów obejmuje nauki kliniczne i nauki podstawowe, a słuchacze będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, w tym pracy z pacjentami na oddziałach szpitalnych UCK.
Trychologia kliniczna to studia przeznaczone dla absolwentów (min. I stopnia) studiów medycznych, także kierunku lekarskiego, kosmetologii, dietetyki lub innych specjalności (pod warunkiem udokumentowania osiągnięć w zakresie rozwoju trychologii).
Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej, holistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia przygotowują także do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej.
Zajęcia będą prowadzone przez zespół lekarzy, w tym dermatologów, farmaceutów, chemików, kosmetologów oraz przedsiębiorców, dzięki czemu absolwenci zdobędą także wiedzę z zakresu brandingu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Studiuj Trychologię kliniczną
Przedmioty nauczania
Semestr I
- Anatomia, fizjologia i immunologia skóry (15 godz.)
- Chemia medyczna z elementami biochemii (25 godz.)
- Patomechanizmy chorób skóry głowy (20 godz.)
- Podstawy biofarmacji i farmakokinetyki (5 godz.)
- Podstawy pielęgnacji skóry głowy (20 godz.)
- Symptomatologia kliniczna i podstawy terapii chorób skóry głowy (27 godz.)
Semestr II
- Chemia i receptura kosmetyków (10 godz.)
- Implikacje molekularne i komórkowe w trychologii (20 godz.)
- Korelacje kliniczne w trychologii (20 godz.)
- Podstawy pielęgnacji skóry głowy (10 godz.)
- Symptomatologia kliniczna i podstawy terapii chorób skóry głowy (33 godz.)
- Zarządzanie gabinetem trychologicznym i podstawy brandingu (15 godz.)