Skończyłeś budownictwo i chcesz zdobyć kwalifikacje, które dadzą Ci przewagę na rynku pracy? Studia podyplomowe mogą Ci dać konkretne umiejętności związane z audytem energetycznym budynków, wyceną nieruchomości, bezpieczeństwem i higieną pracy, ekotechnologiami, czy inżynierią informatyczno-technologiczną.
Nowoczesne budownictwo to nie tylko umiejętność sprawnego poprowadzenia budowy. Technologie przyszłości zdobywają w tej branży coraz większą popularność. Aby dobrze odnaleźć się na zmieniającym się rynku, warto wybrać studia podyplomowe dla inżynierów budowlanych i energetycznych.
Studia podyplomowe z zakresu budownictwa dotyczą więc dziś takich tematów jak automatyzacja procesów przemysłowych (czy bardziej szczegółowo: automatyzacja w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym, automatyzacja górnictwa), budownictwo energooszczędne, nowoczesne metody analiz w elektroenergetyce, nowe i odnawialne źródła energii czy symulacje komputerowe dla inżynierów.
Dla tych, którzy mniej odnajdują się w tematach XXI wieku, za to doskonale liczą i umieją wznosić bardziej klasyczne budowle, przewidziano takie studia podyplomowe jak: budownictwo infrastrukturalne, inżynieria drogowa, inżynieria gazownictwa, inżynieria pożarowa budynków czy klimatyzacja i chłodnictwo.
Na liście znalazło się także wiele kierunków związanych z górnictwem (to między innymi studia podyplomowe z geologii górniczej, górnictwa odkrywkowego, czy nawet... klimatyzacji kopalń) oraz energetyką odnawialną.
Dla tych, którzy od pracy z liczbami wolą pracę z zestawem dokumentów, przewidziano studia podyplomowe z bezpieczeństwa i higieny pracy, zarządzania zasobami ludzkimi w przemyśle i energetyce bądź szeroko rozumianych audytów przeprowadzanych w branży energetyczno-przemysłowej.
A to tylko część kierunków studiów podyplomowych z budownictwa, energetyki i BHP. Spójrz poniżej - nasza zaawansowana wyszukiwarka pomoże Ci wybrać optymalny program w wybranym przez Ciebie mieście lub województwie.