Dziś bez grafiki komputerowej ani rusz! Umiejętność sprawnego kreowania komputerowych obrazów przydaje się w wielu przeróżnych branżach, od marketingu i reklamy, poprzez dziennikarstwo, aż po tworzenie gier komputerowych.
Rzecz jasna, aby być sprawnym grafikiem, nie trzeba skończyć żadnych skomplikowanych kursów ani studiów. Najważniejsza jest otwarta głowa, artystyczna wena i garść konkretnych umiejętności technicznych Ale bądźmy uczciwi: specjaliści od grafiki komputerowej, kończąc studia podyplomowe, zyskują najnowocześniejsze kompetencje i przewagę nad konkurencją.
Dlatego polskie uczelnie przygotowały rozliczne studia podyplomowe z grafiki komputerowej. Zaczynając od najbardziej oczywistych, to między innymi artystyczna grafika komputerowa, grafika i multimedia, grafika komputerowa i DTP, grafika komputerowa i podstawy technik poligraficznych czy grafika komputerowa Adobe. Nieco bardziej zawężają temat takie kierunki jak wizualizacja i grafika 3D, projektowanie aplikacji mobilnych, interaktywna grafika sieciowa, technologie projektowania wizualizacji w technice, grafika komputerowa w architekturze wnętrz, animacja 3D i cyfrowa edycja wideo w grafice reklamowej, ilustracja i komiks z elementami concept'art czy fotografia i cyfrowa edycja obrazu.
Studia podyplomowe dla grafika mogą zawierać także aspekty pedagogiczne: osoby, które chciałyby w przyszłości pracować z innymi ludźmi, mogą wybrać na przykład edukację w zakresie nauczania techniki i wychowania komunikacyjnego z elementami grafiki komputerowej. Z kolei ci, którzy nie wyobrażają sobie wieczoru bez dobrej książki, mogą pójść na takie studia podyplomowe jak komputerowa grafika wydawnicza.
Jeżeli jesteś grafikiem lub interesujesz się zagadnieniami związanymi z grafiką komputerową, rozważ - w zależności od swoich potrzeb - bardziej artystyczne lub inżynierskie studia podyplomowe. Kierunki spełniające Twoje wymagania pozwoli Ci wybrać zaawansowana wyszukiwarka na naszym portalu.