Czy w technologicznym świecie XXI wieku jest jeszcze miejsce dla humanistów? Oczywiście, że tak! Bo trudno byłoby żyć bez muzyki, filmów, seriali, dobrych książek... To właśnie kultura i nauki okołofilozoficzne każdego dnia nadają sens naszemu życiu.
Humanistyczne studia podyplomowe to propozycja dla osób, które chciałyby zdobyć nowe kwalifikacje, uzupełnić nabytą do tej pory wiedzę lub rozwijać swoje horyzonty choćby dla własnej satysfakcji.
Na liście kierunków znalazło się wiele różnorodnych dyscyplin. Wśród nich prym wiedzie język polski, który można zgłębiać w ramach takich programów jak nauczanie języka polskiego jako obcego, język polski z historią, język polski dla nauczycieli czy edukacja polonistyczna. Poboczne (bo związane z czytaniem, bibliotekami i rynkiem wydawniczym) studia podyplomowe to między innymi bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, edytorstwo i rynek książki z bibliotekoznawstwem, scenariusz i dramat, edytorstwo - redakcja tekstu oraz wydawca XXI wieku - publikacje elektroniczne.
Swoje studia podyplomowe mogą odnaleźć też pasjonaci historii. Polskie uczelnie przygotowały dla nich takie kierunki jak historia i społeczeństwo, historia i wiedza o społeczeństwie, historia wojskowości i wojskowe odtwórstwo historyczne, podyplomowe studia historii sztuki.
Wśród studiów podyplomowych dla humanistów nie może zabraknąć filozofii i etyki (także w takiej wersji jak etyka i filozofia religii czy etyka i filozofia w szkole).
Bardziej nietypowe studia podyplomowe dla humanisty to na przykład mitoznawstwo, kognitywistyka, interdyscyplinarne studia antropologiczne, dziedzictwo kulturowe w regionie albo cywilizacje – studia międzykulturowe.
A zatem: skończyłeś/aś studia humanistyczne i masz potrzebę uzupełnienia wiedzy z zakresu wykonywanej obecnie pracy zawodowej? Dzięki naszej wyszukiwarce znajdziesz humanistyczne kierunki studiów podyplomowych przygotowane przez uczelnie z całego kraju. Nie bój się odnajdywania w świecie tego, co naprawdę ciekawe i wartościowe.