Polska wieś jest dziś zdecydowanie inna, niż jeszcze dwie dekady temu. Z roku na rok gospodarstwa coraz bardziej się unowocześniają. Rolnicy korzystają dziś ze skomplikowanych, ultradrogich maszyn, stosują najnowocześniejsze metody chowu zwierząt i produkcji roślinnej, a przede wszystkim stali się przedsiębiorcami z prawdziwego zdarzenia.
Aby panować nad wszystkimi procesami technologicznymi w gospodarstwie, a przy okazji zdobyć odpowiednie informacje z dziedziny ekonomii, prawa i towaroznawstwa, nowocześni rolnicy powinni podjąć studia podyplomowe z zakresu nauk biologicznych oraz rolniczych.
Polskie uczelnie proponują między innymi takie kierunki jak: rolnictwo dla absolwentów wszystkich kierunków, ekonomika rolnictwa, nowoczesne rolnictwo, nowe biotechnologie rolnicze, marketing i zarządzanie w agrobiznesie, podyplomowe studia z rolnictwa, produkcja rolnicza i ogrodnicza, rolnictwo dla absolwentów nierolniczych kierunków studiów, integrowana produkcja rolnicza czy rolnictwo ekologiczne i projektowanie terenów zielonych.
Niektóre kierunki, takie jak studium wiedzy o Unii Europejskiej „AGRO-UNIA”, zarządzanie i rozwój zasobów wiejskich w PROW 2014-2020, integracja europejska - agrobiznes i obszary wiejskie czy działalność rolnicza w warunkach wspólnej polityki rolnej Unii związane są typowo z zagadnieniami dotyczącymi Unii Europejskiej, polityki i dotacji dla rolników.
Istnieją też studia podyplomowe dla leśników. Jeśli chciał(a)byś pracować wśród drzew, ptaków i śladów jeleni (kleszcze pomijamy), mogą zainteresować Cię takie kierunki jak bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie, hodowla lasu, hydrologia i inżynieria leśna albo gospodarka łowiecka i ochrona zwierzyny.
Zatem: zarządzasz gospodarstwem rolnym i potrzebujesz nowoczesnej wiedzy? Szukasz informacji, które pozwolą Ci zyskać przewagę na rynku i dostarczać produkty najwyższej jakości? A może wykonujesz usługi na rzecz rolnictwa? Wybierz studia podyplomowe w swojej okolicy przy pomocy naszej rozbudowanej wyszukiwarki.