Pracujesz w branży ubezpieczeń i chcesz poznać najnowsze regulacje, albo uzyskać umiejętności niezbędne do wykonywania zadań służbowych? Interesują Cię odpowiednie techniki podejścia do klienta i doskonała znajomość prawa ubezpieczeń społecznych? Jeśli tak, rozważ odpowiednie studia podyplomowe z branży ubezpieczeń.
Uczelnie przygotowały wiele kierunków, z których możesz wybierać. Najprostsze z nich to podyplomowe studia ubezpieczeń, finanse i ubezpieczenia, bankowość i ubezpieczenia, akademia ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczenia gospodarcze oraz ubezpieczenia społeczne.
Jeśli najbardziej interesuje Cię aspekt prawny Twojej pracy, możesz rozważyć takie studia podyplomowe jak prawo pracy i ubezpieczeń społecznych (oferowane przez uczelnie na terenie całego kraju, od Ostrołęki, poprzez Szczecin, aż po Częstochowę, Warszawę, czy Kielce), podyplomowe studium prawa ubezpieczeniowego lub nieco węższy kierunek: prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace.
Na liście znalazły się też bardziej specjalistyczne kierunki, takie jak ubezpieczenia zdrowotne i zarządzanie ochroną zdrowia, studia podyplomowe matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, powstanie i likwidacja szkód komunikacyjnych, rekonstrukcja wypadków drogowych i likwidacja szkód powypadkowych albo diagnostyka, mechatronika i rzeczoznawstwo samochodowe oraz ubezpieczenia. Jest też kierunek o bodaj najdłuższej nazwie w Polsce: ubezpieczenia - w zakresie ubezpieczeń społecznych, zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej dla osób podejmujących działalność zarobkową w państwach członkowskich (tak, to naprawdę jedna nazwa kierunku!).
Zastanów się, jakie studia podyplomowe najlepiej odpowiedzą na Twoje oczekiwania i wybierz jeden z kierunków przygotowanych przez uczelnie wyższe. Rozbudowana wyszukiwarka na naszym portalu wskaże Ci studia podyplomowe w wybranych województwach i miastach. Czekają na Ciebie potencjalne miejsca pracy: zakłady ubezpieczeń, pośrednicy ubezpieczeniowi, firmy konsultingowe oraz instytucje rynku ubezpieczeniowego.