Jakiego miasta szukasz?

Studia podyplomowe w Gnieźnie

Gniezno

Gniezno to miasto, które przeszłość łączy z nowoczesnością. To jedno z domniemanych miejsc chrztu Polski, pierwsza stolica naszego kraju i królewski gród. O wyjątkowej historii tego miejsca przypomina stworzony współcześnie Trakt Królewski, wiodący przez centrum miasta, z sylwetkami koronowanych w Gnieźnie władców Polski.

O początkach polskości przypomina górująca nad miastem monumentalna katedra, której podziemia pamiętają czasy pierwszych Piastów. Z kolei słynne Drzwi Gnieźnieńskie z drugiej połowy XII wieku to unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej.

Obecnie Gród Lecha jest ośrodkiem przemysłowym o wieloletniej tradycji. Ulokowali się tu znaczący dla lokalnej społeczności pracodawcy. Nie brakuje tu także imprez, które pielęgnują historię Gniezna – Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska”, imieniny miasta (w dniu św. Wojciecha) czy Zjazdy Gnieźnieńskie. Kawa na Rynku czy spacer malowniczymi uliczkami starego miasta pozwolą poczuć klimat królewskiego miasta i przekonać się, jak silnie historia spotyka się tu z nowoczesnością.

Studia podyplomowe w Gnieźnie

Gniezno oferuje także spore możliwości nauki na poziomie wyższym. Swoje siedziby mają tu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, niepubliczna Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, a także Instytut Kultury Europejskiej poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Oprócz studiów stacjonarnych, szkoły te posiadają w swojej ofercie studia podyplomowe z różnorodnych obszarów tematycznych. Wiele z nich dotyczy pedagogiki: do nauczania przygotowują między innymi takie studia podyplomowe jak biologia w szkole, chemia w szkole, filozofia w szkole, geografia w szkole, historia w szkole, język polski w szkole, pedagogika sztuki, matematyka w szkole, technika w szkole, wychowanie fizyczne w szkole czy wychowanie do życia w rodzinie.

W Gnieźnie można też podjąć takie studia podyplomowe jak analiza informacji, przedsiębiorczość czy socjoterapia.

Jeśli więc interesują Cię studia podyplomowe w Gnieźnie, skorzystaj z naszej wyszukiwarki i wybierz odpowiedni dla Ciebie kierunek.

Programy studiów podyplomowych

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Politechnika Lubelska
Politechnika Gdańska
Uniwersytet Zielonogórski
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Collegium Civitas w Warszawie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni