Jakiego miasta szukasz?

Studia podyplomowe w Pile

Piła

Piła to doskonały przykład miasta rozsławionego najlepiej przez... popkulturę. Bo można wiele pisać o historii miasta, o tym, że prawa miejskie otrzymało już w XV wieku, że za czasów wojny ogłoszono Piłę miastem-twierdzą, że otaczają je wspaniałe lasy... Można pisać naprawdę dużo, ale i tak wielu ludzi będzie podśpiewywać pod nosem „w Pile było jak w Chile”.

I dobrze! Bo w tym właśnie zawiera się miejscowy klimat. Przecież miasto to ludzie, ich historie, kultura i muzyka.

Abstrahując od skojarzeń muzycznych, Piła to największe miasto północnej Wielkopolski. Zlokalizowana na trasie z Poznania do Kołobrzegu oraz pośrodku dawnego Ostbahnu (kolei berlińsko-królewieckiej), jest ważnym węzłem kolejowym. Znajduje się tu także kilka uczelni wyższych, zarówno ściśle miejscowych, jak i będących oddziałami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej czy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Studia podyplomowe w Pile

Jak na niewielkie miasto zlokalizowane pośrodku lasu, oferta pilskich studiów podyplomowych jest zadziwiająco szeroka.

Kursy dla siebie znajdą tu osoby chcące pracować w biznesie lub administracji (administracja i zarządzanie finansami publicznymi, kadry i płace - prawo i praktyka, zamówienia i dyscyplina finansów publicznych, rachunkowość budżetowa, zarządzanie jakością, zarządzanie zasobami ludzkimi).

Ale studia podyplomowe w Pile to także szerokie możliwości dla nauczycieli i pedagogów (matematyka/biologia/chemia/geografia/filozofia/historia/technika/język polski w szkole, bibliotekoznawstwo z informacją naukową, wychowanie do życia w rodzinie, matematyka w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej).

Piła oferuje też takie studia podyplomowe jak przetwórstwo tworzyw sztucznych, coaching, integracja sensoryczna czy logopedia ogólna.

Jest tego wiele. Jeśli więc interesują Cię studia podyplomowe w Pile, koniecznie sprawdź ofertę miejscowych szkół. Pomoże Ci w tym nasza rozbudowana wyszukiwarka.

I pamiętaj, że ukończenie studiów podyplomowych nierzadko jest warunkiem awansu zawodowego, a czasem gwarantuje wzrost wynagrodzenia. To także szansa na podjęcie zatrudnienia w całkowicie nowym obszarze, zmianę ścieżki kariery i odkrycie nowych pasji.

Uniwersytet w Białymstoku
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Collegium Civitas w Warszawie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Uniwersytet Zielonogórski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Politechnika Gdańska
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Politechnika Lubelska