Politechnika Łódzka
Jakiego miasta szukasz?

Miasta akademickie

Masz dyplom szkoły wyższej w kieszeni? Wydaje Ci się, że etap edukacji masz już za sobą? Wiele osób nie spodziewa się, jak szybko ponownie zasiądzie w sali wykładowej. Powodów rozpoczęcia dalszego kształcenia jest wiele. Studia podyplomowe wybierają osoby na różnych etapach rozwoju kariery i życia zawodowego. Dalsze kształcenie wpisuje się w popularny na całym świecie model podnoszenia kompetencji „przez całe życie”. W dobie rosnącej konkurencji, powstawania nowoczesnych rozwiązań w różnych dziedzinach uaktualnianie posiadanej wiedzy jest kluczową inwestycją w siebie.

Programy przeważającej większości szkoleń, kursów, warsztatów konstruowane są przy merytorycznym wsparciu reprezentantów odpowiednich instytucji z branży związanych z konkretnym obszarem tematycznym studiów. Stanowi to gwarancję profesjonalnego przygotowania specjalistów i kadr zgodnie z oczekiwaniami przyszłych pracodawców. Najczęstszym motywem podjęcia studiów podyplomowych jest chęć:

  • zwiększenia kompetencji i tym samym konkurencyjności na rynku pracy
  • poszerzenia kwalifikacji
  • osiągnięcia awansu zawodowego
  • zmiany profilu zawodowego
  • uzyskania wzrostu wynagrodzenia
  • rozwoju osobistego i własnej satysfakcji.

W jakim mieście studiować podyplomowo?

Na wybór miejsca studiowania wpływa wiele czynników. Jeśli potrzebujesz uzyskać dyplom, będąc jednocześnie osobą czynną zawodowo i z ograniczonym czasem, decydującym kryterium może być bliska lokalizacja uczelni. Każdy, nawet najmniejszy ośrodek akademicki, dysponuje całkiem bogatą ofertą edukacyjną. Studia podyplomowe w Wałbrzychu, Koszalinie czy Ciechanowie? Oczywiście, że tak. Małe miasta zaskakują pozytywnie możliwościami kształcenia w szerokim zakresie dziedzin i branż. Jeśli wolisz kameralną uczelnię z dala od zgiełku aglomeracji - wybierz studia podyplomowe w Nowym Sączu, Łomży czy Jeleniej Górze. Jeśli natomiast zależy Ci na dyplomie prestiżowej uczelni, zapewne pod uwagę weźmiesz największe polskie ośrodki akademickie.

Studia podyplomowe w Warszawie to strzał w dziesiątkę

W stolicy do wyboru masz kilkadziesiąt szkół wyższych. Wiele z nich znajduje się w czołówce uczelnianych rankingów. Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Akademia Leona Koźmińskiego to marki same w sobie. Za nimi stoi tradycja, doświadczenie, prestiż, tysiące absolwentów.

Warszawa rozbudza apetyt na szybką i udaną karierę. Przedstawicielstwa światowych korporacji, największe spółki mediowe, kluczowe firmy z sektora finansowego to możliwości zarówno rozwojowej kariery, jak i dostępu do najlepszych specjalistów w różnorodnych dziedzinach i branżach. Jeżeli zatem mierzysz wysoko – postaw na zdobywanie nowych kompetencji oraz doświadczeń w Warszawie.

Magiczny Kraków kusi podyplomowo

Studia w Krakowie spełnią oczekiwania najbardziej wymagających słuchaczy. Poczujesz klimat grodu pod Wawelem, mając jednocześnie możliwość zdobycia dyplomu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego czy Akademii Górniczo-Hutniczej. Niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie zamierzasz się rozwijać, z całą pewnością znajdziesz w Krakowie program kształcenia dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Siła polskich ośrodków akademickich

Takie miasta jak Poznań, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Toruń, Lublin czy Białystok to gwarantowany dostęp do setek różnorodnych programów podyplomowych. Niektóre uczelnie szczególnie dbają o komfort studiowania. To nie tylko najlepsza kadra wykładowców, ale też doskonale wyposażona baza dydaktyczna, dostęp do bibliotek i czytelni, również on-line, specjalnie tworzone w przestrzeniach szkoły na potrzeby słuchaczy strefy chillout. Jeśli do procesu podnoszenia kwalifikacji dodać nowe znajomości i wieczorne, pozauczelniane życie towarzyskie, to studia podyplomowe jawią się jako bardzo przyjemna inwestycja w siebie.

Główne ośrodki akademickie

Pozostałe miasta akademickie

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet w Białymstoku
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Collegium Civitas w Warszawie
Politechnika Gdańska
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Politechnika Lubelska
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Uniwersytet Zielonogórski