Jakiego miasta szukasz?

Studia podyplomowe w Kaliszu

Kalisz

Już w 158 roku naszej ery grecki astronom Klaudiusz Ptolemeusz wspominał miejscowość o nazwie Kalisia. Czy chodzi o dzisiejszy Kalisz? Historycy do dziś spierają się o interpretację starożytnego zapisu, ale i tak nie ulega wątpliwości, że Kalisz jest jednym z najstarszych polskich miast. Położony na dawnym Szlaku Bursztynowym, szczyci się także swoim wielokulturowym dziedzictwem. Miasto można poznawać szlakiem prawosławnym, ewangelickim, kultury żydowskiej, piastowskim, zabytkowych kościołów czy dawnych fortyfikacji.

Dzisiejszy Kalisz to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto województwa wielkopolskiego. Stanowi centrum przemysłu lotniczego i spożywczego Wielkopolski. Zlokalizowane są tu przedsiębiorstwa produkujące znane i cenione marki, umiejscowione w specjalnych strefach ekonomicznych.

Studia podyplomowe w Kaliszu

W Kaliszu nie brakuje także możliwości kształcenia podyplomowego. Różnorodne programy przygotowała dla studentów Akademia Kaliska - uczelnia z ponad dwudziestoletnią historią. Wśród jej propozycji znalazły się takie studia podyplomowe jak kadry i płace w prawie i praktyce (dla tych, co umieją i lubią liczyć), kosmetologia medyczna z elementami kosmetologii estetycznej (idealna propozycja zwłaszcza dla kobiet) czy osobisty trener zdrowia (profesja przydatna i poważana niezależnie od miejsca i rynkowej koniunktury).

Z kolei wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (oddział w Kaliszu) przygotował takie kierunki jak terapia i edukacja dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, oligofrenopedagogika, informatyka i zajęcia komputerowe czy współczesna biblioteka naukowa – organizacja, funkcjonowanie, usługi.

Ci, którzy myślą o awansie, rozwoju zawodowym, nie mogą stać w miejscu. Jedną z szans na zdobycie konkurencyjnych kompetencji, nawiązania interesujących relacji biznesowych i poszerzenia posiadanych kwalifikacji są właśnie studia podyplomowe. Jeśli więc chcesz podjąć studia podyplomowe w Kaliszu, skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź odpowiedni dla siebie kierunek.

Programy studiów podyplomowych

Higiena i epidemiologia
Akademia Kaliska
Kadry i płace w prawie i praktyce
Akademia Kaliska
Kosmetologia medyczna z elementami kosmetologii es...
Akademia Kaliska
Osobisty trener zdrowia
Akademia Kaliska
Ubezpieczenia społeczne
Akademia Kaliska
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Politechnika Gdańska
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Collegium Civitas w Warszawie
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Politechnika Lubelska
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Zielonogórski
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni