Jakiego miasta szukasz?

Studia podyplomowe w Nysie

Nysa

Nysa to niekwestionowana stolica południowej Opolszczyzny i trzecie pod względem wielkości miasto województwa opolskiego. Jest także jednym z najstarszych śląskich miast - pierwsze wzmianki o Nysie sięgają XIII wieku, a mniejsza osada istniała tu prawdopodobnie już w X wieku. O skomplikowanej historii miasta świadczy nyski rynek - częściowo przepiękny, pełen bogato zdobionych kamienic, a częściowo zabudowany mniej urokliwymi blokami. Dumą Nysy jest - wzorowana na rzymskiej - Fontanna Trytona. Perły nyskiego baroku to kościół św. Piotra i Pawła oraz niezwykle zdobiona studnia miejska.

Blisko jest z Nysy w Sudety oraz do Czech. Okolice miasta z pewnością zachwycą miłośników pieszych wycieczek i turystyki górskiej.

Nysa stanowi ważny ośrodek przemysłowy i gospodarczy woj. opolskiego. Najwięksi pracodawcy to m.in. Fabryka mebli Kler, producenci okien i drzwi Alsecco i Vasco Door, fabryka biopaliw Bioagra, wytwórnia słodyczy i przekąsek Cukry Nyskie, Otmuchów Group i Intersnack. Wszyscy ci pracodawcy poszukują specjalistów, osób posiadających konkretne kompetencje i podnoszących swoje kwalifikacje. Ukończenie studiów wyższych może nie wystarczyć - dlatego Nysa oferuje także liczne studia podyplomowe, które mogą zagwarantować wzrost wynagrodzenia, awans zawodowy lub odkrycie nowej ścieżki życiowej.

Studia podyplomowe w Nysie

Swoją siedzibę ma w Nysie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. W jej ofercie znalazły się takie kierunki jak zarządzanie finansami przedsiębiorstw (kierunek rozwojowy i bardzo praktyczny w świetle powyższych kilku zdań o nyskich pracodawcach) albo nauczyciel języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej (to propozycja typowo regionalna).

W mieście znajduje się także oddział Górnośląskiej Wyższej Szkoły Zawodowej, która oferuje takie studia podyplomowe jak zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, HR Business Partner, kadry i płace - prawo i praktyka gospodarcza, negocjacje i mediacje, rachunkowość czy prawo i administracja

Jeśli zatem interesują Cię studia podyplomowe w Nysie, przejrzyj ofertę uczelni i wybierz odpowiedni dla siebie program.

Programy studiów podyplomowych

Nauczyciel języka niemieckiego jako języka mniejsz...
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
System i instrumentarium Orffa w muzyce estradowej
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
Zarządzanie finansami przedsiębiorstw
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Zielonogórski
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Politechnika Lubelska
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Politechnika Gdańska
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Collegium Civitas w Warszawie
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich