Jakiego miasta szukasz?

Studia podyplomowe w ​Tarnobrzegu

Tarnobrzeg

Tarnobrzeg to niespełna pięćdziesięciotysięczne miasto położone w sercu Kotliny Sandomierskiej. Jego historia rozpoczęła się pod koniec XVI wieku, kiedy to ród Tarnowskich zdecydował się ufundować miasto na nadwiślańskiej skarpie.

Można powiedzieć, że Tarnobrzeg tworzy coś w rodzaju podwójnego miasta z nieodległym Sandomierzem. Choć oba ośrodki miejskie leżą w dwóch różnych województwach, dzieli je w zasadzie tylko Wisła i kilka kilometrów drogi.

Gospodarczo Tarnobrzeg najbardziej znany jest jako centrum wydobycia siarki. Dziś nie kontynuuje się tu tradycji siarkowydobywczych, a na terenach dawnego Siarkopolu mieści się obecnie Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Podobnie jak wiele innych miast o górniczych tradycjach, także Tarnobrzeg musiał znaleźć swoją nową gospodarczą drogę i przystosować się do wymagań stawianych przez XXI wiek.

A propos siarki: sporą atrakcją turystyczną okolicy jest Zalew Machowski - pozostałość po dawnym siarkowym wyrobisku. Obszar dawnego wyrobiska, zrekultywowanego i zalanego wodą, obecnie przyciąga turystów wyjątkowo czystą i przejrzystą wodą o walorach uzdrowiskowych. Znajdują się tu dwie plaże, a lokalne warunki sprzyjają organizowaniu zawodów wakeboardowych, windsurfingowych, kitesurfingowych czy regat żeglarskich.

Studia podyplomowe w Tarnobrzegu

W 2001 w Tarnobrzegu powstała Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego. Od kilku lat powiększa się lista tutejszych studiów podyplomowych.

W Tarnobrzegu można więc podjąć takie studia podyplomowe jak mediacje i negocjacje, bezpieczeństwo publiczne czy zarządzanie jakością. Nauczyciele i pedagodzy mogą rozważyć kierunek o nazwie nauczyciel domowy albo studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Dostępne są także popularne w całej Polsce kierunki, takie jak oligofrenopedagogika, logopedia czy zarządzanie jakością.

A to jeszcze nie wszystko, co oferuje Tarnobrzeg. Studia podyplomowe w tym mieście przeznaczono dla osób o różnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Sprawdź sam(a), korzystając z naszej wyszukiwarki. Uzyskane kompetencje z pewnością zwiększą Twoją konkurencyjność na rynku pracy, pozwolą myśleć o awansie zawodowym czy wzroście wynagrodzenia.

Programy studiów podyplomowych

Praca z osobami z zaburzeniami psychicznymi i ich ...
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. S. Tarnowskiego w Tarnobrzegu
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Zielonogórski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Collegium Civitas w Warszawie
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Politechnika Gdańska
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Politechnika Lubelska
Uniwersytet w Białymstoku
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie